10-latek wjechał Quadem w BMW

 10-latek wjechał Quadem w BMW

10-letni chłopiec, jadąc drogą w miejscowości Aleksandrów wjechał pod samochód marki BMW. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 8:30 na drodze w miejscowości Aleksandrów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów 10-letni chłopiec kierując quadem chcąc zawrócić nagle skręcił w lewo wjeżdżając wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód marki BMW. Osobówką kierował 49-letni mieszkaniec gminy Łukowa. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak ustalili policjanci, pojazd którym kierował 10-latek nie był dopuszczony do ruchu. Postępowanie prowadzone przez policjantów wyjaśni okoliczności tego zdarzenia, także to, czy rodzice w sposób właściwy sprawowali opiekę nad dzieckiem.

Policja przypomina: to na rodzicach ciąży obowiązek nadzoru

Policja przypomina, że to na rodzicach ciąży obowiązek nadzoru nad właściwym korzystaniem z quadów. Dziecko w wieku do 10 lat na drodze publicznej nie może kierować jakimkolwiek pojazdem, z wyjątkiem kierowania rowerem pod opieką osoby dorosłej.

“Należy pamiętać, że quad to nie zabawka. Pojazd musi być zarejestrowany i ubezpieczony, a kierujący musi mieć uprawnienia do kierowania nim” – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments