Wiceminister edukacji i nauki z ramienia Porozumienia, prof. Wojciech Maksymowicz ogłosił dzisiaj rezygnację z zajmowanego stanowiska. Wcześniej z funkcji sekretarza stanu w resorcie zdrowia zrezygnowała Józefa Szczurek-Żelazko.
Wojciech Maksymowicz neurochirurg i profesorem nauk medycznych pracujący jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego a także Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia ogłosili dziś rezygnację z pełniących funkcji.
Zawsze podkreślałem, że najpierw jestem lekarzem dopiero później politykiem. Wracam operować nowotwory mózgu, pracować w klinice Budzik, ale także pomagać chorym na oddziale covidowym w szpitalu w Olsztynie
mówił dotychczasowy wiceminister podczas dzisiejszej konferencji prasowej
Profesor Maksymowicz dodał, że: ,,Ojczyzna jest w potrzebie, najbardziej potrzebuje teraz lekarzy i pielęgniarek”. Jego apel szeroko odbił się w mediach. Profesor zaapelował także do swoich koleżanek i kolegów lekarzy, a także pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych, którzy ostatnio nie pracowali w zawodzie, aby podobnie jak on wrócili do szpitali. Powiedział: Mam wielką nadzieję, że razem uda nam się jak najszybciej pokonać koronawirusa.
O rezygnacji ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia poinformowała, także dziś Józefa Szczurek-Żelazko
Informuję, że złożyłam rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, które pełniłam przez okres czterech lat. Praca w Ministerstwie Zdrowia była dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem
poinformowała za pośrednictwem Twittera
Szczurek-Żelazko funkcję sekretarza stanu w resorcie zdrowia pełniła od lutego 2017 roku. Zapowiedziała, że będzie kontynuować swoją pracę w Sejmie.
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany przez Polską Agencję Prasową o jej odejście z resortu, przekazał, że „powody są wyłącznie natury osobistej”.