Avia Świdnik ponosi porażkę w ćwierćfinale

Avia Świdnik, druga siatkarska ekipa z Lubelszczyzny w play-offach Tauron 1. Ligi przegrała swój pierwszy ćwierćfinałowy mecz.

Siatkarze Avii Świdnik awansowali do fazy play-off z 6 miejsca w tabeli Tauron 1.ligi. W ćwierćfinałowym pojedynku przyszło im się mierzyć z trzecią po sezonie zasadniczym BTTS Bielsko-Białą.

W czwartek 8 kwietnia doszło do pierwszego spotkania pomiędzy Avią a BTTS. Mecz rozgrywany w Bielsku-Białej lepiej rozpoczęli goście wygrywając pierwszego seta na przewagi 27:25. W kolejnych setach to jednak gospodarze zdominowali mecz i wygrali go ostatecznie 3:1. Rewanż odbędzie się w niedzielę 11 kwietnia o 18:00 w Świdniku.

Do fazy play-off podchodzimy na luzie. Będziemy tam grać bez presji, jednak z jakim rywalem by nam się przyszło zmierzyć, to będziemy walczyć na sto procent i będziemy chcieli sprawić niespodziankę

mówił przed meczem Jakub Guz, kapitan i przyjmujący klubu ze Świdnika

BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier MKS Avia Świdnik 3:1 (25:27, 25:17, 25:15, 25:20)

BBTS: Macionczyk 4, Siek 7, Kapelus, Vicentin, Piotrowski 12, Jaglarski (libero), Cedzyński 8, Krikun 21, Gryc, Makowski 13, Marek (libero). Trener: Harry Brokking

Avia: Guz 3, Nowak 1, Walawender, Kurek 3, Obelmeler 9, Sługocki 6, Rećko 15, Żywno 2, Swodczyk 11, Rawiak 11, Bonisławski (libero), Kuś (libero). Trener: Witold Chwastyniak