Biblioteka w Ludwinie z nowymi eksponatami

 Biblioteka w Ludwinie z nowymi eksponatami

Biblioteka w Ludwinie/ fot: Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach

Do biblioteki w Ludwinie trafiły nowe eksponaty: szable, szlacheckie stroje i suknie.

Eksponaty, które przejęła biblioteka w Ludwinie wcześniej zdobiły spichlerz w Zawieprzycach. Znalazły się w bibliotece z uwagi na konflikt pomiędzy władzami Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach a władzami gminy Spiczyn. Konflikt wybuchł pomiędzy wójtem gminy Spiczyn – Panią Dorotą Szczęsną a prezes wspomnianego Stowarzyszenia – Panią Anną Skrzypek- Woźniacką. Spór dotyczył szeregu zarzutów m.in. braku współpracy, pomocy czy braku dbałości o majątek Stowarzyszenia. Kulminacją sporu stała się kłótnia o budynek należący do gminy, w którym Stowarzyszenie prowadziło przez lata Muzeum Broni Białej i Strojów z XVI wieku. Władze gminy zażądały zwrotu kluczy zarzucając Stowarzyszeniu zaniedbanie budynku.

W czerwcu 2020 roku Stowarzyszenie poinformowało o usunięciu z budynku należącego do władz gminy Spiczyn.

W konsekwencji sporu na początku marca Anna Skrzypek- Woźniacka Prezes Stowarzyszenia Chorągiew Zamku w Zawieprzycach złożyła rezygnację z funkcji, którą piastowała od 2013 roku.

Oczywiście będę dalej kibicować działaniom członków stowarzyszenia wierząc, tak jak i oni, iż usuwając przeszkodę jaka we mnie widziały władze samorządowe umożliwię im dalszy równie wspaniały jak dotychczas rozwój. Stowarzyszenia nie tworzy jedna osoba, a grupa zaangażowanych i zmotywowanych osób więc na pewno nadal będzie rozwijać się równie prężnie i wspaniale

oświadczyła Skrzypek-Woźniacka

Wobec powyżej opisanej sytuacji niektóre eksponaty zostały przeniesione z budynku gdzie prowadzone było Muzeum do biblioteki w Ludwinie. Teraz wybierając książkę można podziwiać np. szlachecki kontusz.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments