Czystki w lubelskim PiS-ie. Sasin wyrzuca starostę hrubieszowskiego

 Czystki w lubelskim PiS-ie. Sasin wyrzuca starostę hrubieszowskiego

Źr: gov.pl

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, który jest Pełnomocnikiem Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości, wydał komunikat dotyczący wniosku o ustanie członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość trzech osób.

W połowie czerwca o czym pisaliśmy tutaj w Hrubieszowie, przy pomocy czterech radnych PiS do władzy w powiecie wrócił PSL. Odwołano wtedy ze stanowiska starosty Marylę Szymczuk i powołano na to stanowisko Anetę Karpiuk. Nowa koalicja (część PiS i PSL) wymieniła zarząd powiatu i zmieniła układ polityczny w radzie.

Wicepremier Sasin poinformował o złożeniu wniosku o usunięcie z partii obecnego starosty hrubieszowskiego Anety Karpiuk, wicestarosty Marka Katy i radnego powiatowego Marcina Zająca.

Ich działalność naruszyła linię polityczną PiS. W trakcie głosowania w sprawie odwołania starosty hrubieszowskiego (Maryli Symczuk) poparli wniosek o jego odwołanie, złożony przez opozycyjny klub PSL. Ich decyzja, motywowana z niskich pobudek chęci uzyskania dla siebie korzyści w postaci stanowisk, jest istotnym naruszeniem zasad współpracy obowiązujących w partii Prawo i Sprawiedliwość. Podważyła zaufanie wyborców, którzy swoimi głosami opowiedzieli się za fundamentalną zmianą jakości rządzenia samorządem i przerwaniem sprawowania władzy przez skompromitowany, lokalny układ

Jacek Sasin

Po zmianach przeprowadzonych w czerwcu nowy zarząd powiatu tworzą: starosta i przewodniczący zarządu Aneta Karpiuk (PiS), wicestarosta Marek Kata (PiS), członek zarządu Tomasz Ożóg (PiS), członek zarządu Paweł Augustynek (PSL), członek zarządu Andrzej Barczuk (PSL). Nowe władze rady powiatu to: przewodniczący Michał Miścior (PSL), wiceprzewodniczący Józef Kuropatwa (PSL) i wiceprzewodniczący Stanisław Staszczuk (PSL).

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments