Gdzie staną nowe drzewa? O tym zadecydują mieszkańcy miasta

 Gdzie staną nowe drzewa? O tym zadecydują mieszkańcy miasta

Źr: UM Lublin

W ramach projektu “Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – drzewa dla każdej dzielnicy” miasto zasadzi kilkaset drzew. Propozycje ich umiejscowienia mogą składać mieszkańcy Lublina.

Do 30 kwietnia można zgłaszać propozycje lokalizacji dla nowych drzew w Lublinie. W ramach projektu „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – drzewa dla każdej dzielnicy” miasto Lublin zasadzi po kilkadziesiąt drzew w 25 dzielnicach. Jest to projekt pochodzący z Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy mieszkańców do wskazywania miejsc dla nowych drzew w Lublinie. Na postawie zaproponowanych lokalizacji opracowana zostanie mapa, która będzie podstawą do posadzenia w Lublinie nowych drzew za kwotę blisko miliona złotych. Pomysł na miejsca nowych zadrzewień może zgłosić każdy. Nie wymaga to specjalistycznej wiedzy, nie trzeba wskazywać konkretnych gatunków drzew. Sugerujemy jednak wybór drzew liściastych w formie skupisk, na przykład zagajników lub alei.

mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Wykonawcą projektu będzie Fundacja Krajobrazy, która wraz z Radami Dzielnic, organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami ma stworzyć mapę nasadzeń dla każdej dzielnicy, która bierze udział w projekcie. Następnie lokalizacje zbadane zostaną pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania przestrzennego, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej.

W każdej z dzielnic, która bierze udział w projekcie pojawić się ma od 25 do 40 drzew. Propozycje ich lokalizacji mogą zgłaszać do 30 kwietnia mieszkańcy poprzez ankietę online lub kontaktując się z Fundacją Krajobrazy.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments