KUL zapewnia uchodźcom miejsca w akademikach

KUL oferuje pomoc dla objętej wojną Ukrainy. Lubelska uczelnia organizuje m.in. pomoc prawną, duchową i psychologiczną. Zapewniła także ponad 100 miejsc w swoich akademikach dla uchodźców z Ukrainy.

Lubelska uczelnia, w porozumieniu z władzami województwa lubelskiego uruchomiła telefon kontaktowy +48 515 852 632 a także e-mail – ukraina@kul.pl, które są obsługiwane w językach ukraińskim, rosyjskim i polskim. Dzwoniąc lub pisząc można uzyskać informacje np. na temat tego, gdzie się udać po pomoc i jak kontynuować studia w Polsce.

KUL zaoferował pomoc lokalową – ponad 100 miejsc w domu studenckim, a także niezbędną pomoc prawną, duchową i psychologiczną oraz opiekę nad dziećmi zaoferował Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II dla obywateli Ukrainy, którzy obecnie doświadczają dramatu wojny.

Działania pomocowe KUL – realizowane są w ramach aktualnie obowiązującego prawa – dotyczą nie tylko studentów, ale także wszystkich obywateli Ukrainy

poinformował w piątek 25 lutego br. rzecznik prasowy uniwersytetu dr hab. Michał Wyrostkiewicz

Od soboty 26 lutego w Collegium Jana Pawła II działa punkt zbioru darów dla Ukrainy objętej wojną. Dary można przynosić w godz. 15-22, pracownicy oraz wolontariusze KUL,  będą przyjmować najbardziej potrzebne rzeczy dla rodzin z Ukrainy: żywność, wodę, środki higieny osobistej, leki oraz koce. Punkt zbiórki znajduje się w szatni na parterze Collegium Jana Pawła II przy ulicy Hieronima Łopacińskiego 5 w Lublinie.

punkt zbiórki znajduje się w szatni na parterze Collegium Jana Pawła II

  • „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

    „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

    W ramach akcji „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów z zakupionymi darami Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego razem z członkami Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski odwiedzili Kombatantów polskiego podziemia niepodległościowego z Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz ich rodziny z Lubelszczyzny. Przekazali Kombatantom paczki żywnościowe z produktami najwyższej…

  • Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

    Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

    W dniu 20 grudnia 2023 roku XXIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie stanęło na pierwszej linii w kształtowaniu umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej wśród młodych osób. W ramach innowacyjnego szkolenia, blisko 150 uczestników miało okazję doskonalić się w udzielaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsłudze automatycznego defibrylatora AED na profesjonalnych trenażerach. Szkolenie zostało zrealizowane przez Wolontariuszy Fundacji im. Kazimierza…

  • Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

    Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

    W ramach minigrantów na inicjatywy wolontariackie Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego zrealizowali szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni w obrębie programu „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” edycja 2023, organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który jest realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu…