List ministra Czarnka z okazji Dnia Nauki Polskiej

 List ministra Czarnka z okazji Dnia Nauki Polskiej

19 lutego przypada Dzień Nauki Polskiej. Z tej okazji Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego. W tekście podziękował badaczom i naukowcom za inspirowanie i podejmowanie nowych inicjatyw. Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że to dzięki ich pracy świat zmienia się na lepsze.

 Z okazji obchodzonego dziś Dnia Nauki Polskiej przekazuję Państwu wyrazy najwyższego uznania. Dziękuję za dotychczasowe osiągnięcia badawcze, zaangażowanie w pracę dydaktyczną i organizacyjną, za pasję oraz za odwagę w podejmowaniu nowych inicjatyw

napisał minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego.

Szef MEiN podkreślił, że pandemia COVID-19 uwydatniła znaczenie nauki w naszym życiu i pokazała, jak bardzo jesteśmy od niej zależni. Wskazał jednoczenie, że to naukowcy i ich odkrycia pełnią obecnie kluczową rolę w walce z wirusem.

Dlatego też z dumą patrzę na kolejne sukcesy polskich badaczy, którzy w tak trudnym dla całego świata czasie konsekwentnie realizują swoją odpowiedzialną misję, spełniając pokładane w nich nadzieje. Serdecznie Państwu za to dziękuję

zaznaczył Minister Edukacji i Nauki.

Z okazji Dnia Nauki Polskiej minister Przemysław Czarnek złożył całej społeczności naukowej i akademickiej najlepsze życzenia: – Życzę Państwu wielu sukcesów, nowych inspiracji i nieustającej wiary w moc nauki. To dzięki Państwa pracy – często niezwykle żmudnej i drobiazgowej – nasz świat zmienia się na lepsze.

Cała treść listu dostępna na stronie ministerstwa.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments