LUK Politechnika Lublin jedną nogą w PlusLidze

LUK Politechnika Lublin rozbiła w pierwszym finałowym meczu BTTS Bielsko-Biała 3:0.

W pierwszym półfinale LUK Politechnika Lublin rywalizowała z eWinner Gwardią Wrocław. Faworyzowani lublinianie nie mieli łatwej przeprawy z niżej notowanym rywalem, ale wygrali dwa spotkania po 3:2. Z kolei siatkarze BBTS Bielsko-Biała rozstrzygnęli na swoją korzyść rywalizację z BKS Visłą Bydgoszcz. Najpierw wygrali 3:1 na wyjeździe, a następnie 3:2 we własnej hali.

Finałowa rywalizacja LUK Politechnika z BBTS będzie się toczyć do trzech zwycięstw. Mecze zaplanowano na 29 kwietnia, 2 maja, 6 maja oraz ewentualnie 9 maja i 13 maja

W finale play-off Tauron 1.ligi lubelscy siatkarze pewnie zrobili pierwszy krok ku awansowi do PlusLigi. We własnej hali pokonali w trzech setach zespół BTTS Bielsko-Biała. Drugi finałowy mecz odbędzie się 2 maja w hali w Bielsku-Białej, trzeci 6 maja ponownie w Lublinie.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Dopiero w jego końcówce siatkarze z Lublina przełamali przeciwników wygrywając 25:23. W drugim secie znacznie pewniej wygrali do 17. Trzeci set był także zacięty. Gościom nie udało się jednak wygrać seta i podtrzymać nadzieję na dalszą walkę w tym meczu. Lublinianie postawili ,,kropkę nad i” wygrywając tak jak w pierwszym secie 25:23.

Jeśli LUK Politechnika Lublin zostanie mistrzem Tauron 1.ligi spełni wymogi „Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa PLS” to będzie miała prawo zastąpić w rozgrywkach PlusLigi MKS Będzin.

LUK Politechnika LublinBBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:17, 25:23) MVP meczu został Paweł Rusin.