Nowe restrykcje. Minister Zdrowia: startujemy z III falą

 Nowe restrykcje. Minister Zdrowia: startujemy z III falą

zdjęcie ilustracyjne/konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia

Podczas środowej konferencji Ministra Zdrowia zapowiedziano wprowadzenie nowych obostrzeń, które obowiązywać mają od najbliższej soboty.

Minister Zdrowia, który wystąpił podczas konferencji zdalnie z uwagi na przebywanie na kwarantannie mówił, że wskaźniki wzrostów nowych zakażeń wskazują, że III fala się rozpędza. Dynamika zakażeń zaczyna doganiać tą, z którą mieliśmy do czynienia na początku II fali. Adam Niedzielski ostrzegał także przed nowymi mutacjami COVID-19. Wskazał przede wszystkim odmianę brytyjską i południowoafrykańską. Jednocześnie wskazał, że w Polsce już pojawiają się inne mutacje.

Trzecia fala pandemii się rozpędza i staje się przedmiotem troski. Te wzrosty zakażeń robią się coraz większe. Dynamika dogania początki drugiej fali, dawno przekroczyła poziom “0” 

mówił podczas konferencji Adam Niedzielski

Nowe restrykcje tylko na terenie województwa warmińsko-mazurskiego

Musieliśmy zrobić mały kroczek wstecz, o przysłowiowe 1/16 kroku. Dlaczego o taką liczbę? Chcemy, aby wszystkie obowiązujące restrykcje zostały utrzymane, a nowe dotyczyły województwa warmińsko-mazurskiego

przekazał Niedzielski

Wprowadzenie restrykcji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oznacza m.in. zamknięcie obiektów hotelowych, galerii handlowych, kin, teatrów, muzeów, a także powrót uczniów z klas 1-3 do nauki zdalnej.

Nowe obostrzenia w sprawie południowych granic Polski

Z uwagi na niepokojącą sytuację pandemiczną u naszych południowych sąsiadów, zdecydowano o wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny dla osób, które przekroczą południową granicę Polski.

Zdecydowaliśmy się wprowadzić obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Warunkiem z jej zwolnienia jest negatywny test na COVID-19 ważny max. 48 godzin.

dodał

Zmiany w zakrywaniu ust i nosa. Przyłbice tylko jako dodatek do maseczki

Do tej pory mieliśmy możliwość stosować zamienniki do maseczek. Teraz chcemy zrezygnować z ich korzystania. Przyłbice mogą zostać wykorzystywane dodatkowo, do masek. Bo one zabezpieczają górną część twarzy. Ale nie mogą one zastępować maseczek, to dodatkowy element

wskazał minister zdrowia

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments