Posłanka Lewicy z Lubelszczyzny przechodzi do Gowina

 Posłanka Lewicy z Lubelszczyzny przechodzi do Gowina

Monika Pawłowska/Wikipedia

Monika Pawłowska w niedzielę 21 marca zaskoczyła wszystkich przekazując, że zmienia polityczne barwy klubowe przechodząc z Lewicy do Porozumienia Gowina.

Pawłowska dostała się do Sejmu z list Lewicy kandydując w okręgu chełmskim na Lubelszczyźnie. W wyborach parlamentarnych poparło ją 12 916 osób. Wcześniej w 2019 próbowała bezskutecznie dostać się do Parlamentu Europejskiego. Startując z list SLD otrzymała 4426 głosów.

Karierę polityczną zaczynała jednak znacznie wcześniej. Początkowo pracowała jako asystentka posłanki na Sejm z SLD Stanisławy Prządki. Była wiceprzewodniczącą Forum Równych Szans i Praw Kobiet w województwie lubelskim, a także zainicjowała powołanie Rady Kobiet przy prezydencie Puław.

Polityk związana z Lewicą od początku swojej działalności z lewicą zaskoczyła wszystkich obserwatorów polskiej sceny politycznej decyzją o opuszczeniu szeregów partii ,,Wiosna” i przejściu do kojarzonej z centrum partią Porozumienie Jarosława Gowina.

Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem. Program jak i praktyka działania politycznego Porozumienia są w obecnej sytuacji mi najbliższe. To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Wstępuję do Porozumienia. Nie wstępuję do KP PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym

ogłosiła Monika Pawłowska

O komentarz w sprawie tego politycznego transferu zapytano wiceszefa partii Wiosna, Krzysztofa Śmiszka.

Pani poseł do ostatniej chwili pracowała dla klubu i angażowała się w lewicowe kwestie. Przejście z Lewicy, z Wiosny, z postępowej, progresywnej partii do partii człowieka, którzy jeszcze niedawno mówił, że słyszy głos zarodków wydaje mi się dosyć groteskowe i niezrozumiałe

odparł Krzysztof Śmiszek

Informacja o przejściu Pawłowskiej do Gowina wywołała burzę komentarzy.

Zasilenie obozu rządzącego przez Monikę Pawłowską to nie tylko wstyd i hańba, zdrada wyborców i wyborczyń, którzy na nią głosowali, to przede wszystkim zdrada wszystkich kobiet, które od wielu tygodni protestują na ulicach. Przecież to ta władza zagotowała nam piekło kobiet!” – stwierdziła posłanka Lewicy Marcelina Zawisza.

skomentowała Marcelina Zawisza z Lewicy

Zasilenie obozu rządzącego przez Monika Pawłowska to nie tylko wstyd i hańba, zdrada wyborców i wyborczyń, którzy na nią…

Opublikowany przez Marcelina Zawisza Niedziela, 21 marca 2021

Sam Jarosław Gowin skomentował sprawę następująco:

To przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma rozmowami. Cieszę się, że grono osób uprawiających politykę bez ideologicznego zacietrzewienia i zawziętości poszerza się o Panią Poseł. Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy!

powiedział lider Porozumienia

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments