Pożar hali przy ulicy Blacharskiej w Lublinie – straty w wysokości 70 tysięcy złotych

 Pożar hali przy ulicy Blacharskiej w Lublinie – straty w wysokości 70 tysięcy złotych

Zdjęcia: straz.lublin.pl kpt. Artur Chudzik

We wtorek 16 lutego doszło do pożaru hali przy ulicy Blacharskiej w Lublinie. Działania gaśnicze trwały niemalże 2 godziny, brało w nich udział 5 zastępów PSP – 15 strażaków. Straty oszacowano wstępnie na 70 tys. zł.

Prawdopodobnie brak ostrożności przy cięciu palnikiem było przyczyną pożaru hali zlokalizowanej przy ulicy Blacharskiej w Lublinie, który miał miejsce 16 lutego 2021 roku. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie o godzinie 12:00. Na miejsce skierowano zastępy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Nr 1 i 3. Działania strażaków polegały na wstępnym ugaszeniu pożaru przy wykorzystaniu gaśnicy proszkowej. Po odłączeniu prądu elektrycznego strażacy ugasili pożar z wykorzystaniem dwóch prądów gaśniczych wody.  W związku z intensywnym zadymieniem ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ warsztat jednej z firm prowadzących działalność w obiekcie, straty oszacowano wstępnie na 70 tys. zł.

Działania gaśnicze trwały niemalże 2 godziny, brało w nich udział 5 zastępów PSP – 15 strażaków.

P K

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments