Służba Celno-Skarbowa rekrutuje. Jakie zarobki?

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie poszukuje funkcjonariuszy. Pojawiły się 52 nowe etaty w województwie. Może Służba Celno-Skarbowa jest dla Ciebie?

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 15 etatów do Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku, 12 etatów do Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie, 7 etatów do Oddziału Celnego w Zamościu i po 9 etatów do Referatów Realizacji w Lublinie i Białej Podlaskiej.

To trzecia, największa w tym roku rekrutacja do służby celno-skarbowej prowadzona przez IAS Lublin. Widzimy, że zwiększa się świadomość społeczna na temat pracy naszych funkcjonariuszy, bo zgłasza się do nas coraz więcej kandydatów. Jest to nawet kilkadziesiąt osób na jedno miejsce. Bardzo nas to cieszy, ponieważ możemy wybierać wśród najlepszych.

mówi Artur Krukowski, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 23 czerwca należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Można zrobić to osobiście lub listownie. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Cały proces potrwa około 3 miesięcy, a zwycięzcy mogą rozpocząć służbę miesiąc później. Służba Celno-Skarbowa posiada wyśrubowane wymogi.

Zobacz też: Ciężarówka uratowana przed podróżą do Mongolii

Funkcjonariuszem może zostać osoba, która:

  • jest obywatelem polskim,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • ma wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe,
  • cieszy się nieposzlakowaną opinią,
  • której stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku,
  • nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2141), ani nie była ich współpracownikiem.

Dodatkowym atutem będzie prawo jazdy kat. B.

Służba Celno-Skarbowa, jakie zarobki?

Na jakie zarobki można liczyć w Krajowej Administracji Skarbowej? W 2019 roku przeciętne wynagrodzenie w KAS wynosiło 6785 zł brutto. Niestety zaczynając karierę w Służbie Celno-Skarbowej aplikant może liczyć na 3300 zł brutto na start. Jednak Służba Celno-Skarbowa to także liczne inne przywileje wynikające ze służby.

Służba Celno-Skarbowa oferuje także liczne benefity, wychodzące poza comiesięczne zarobki:

  • dodatek za wysługę lat w wysokości od 2% do 25% wynagrodzenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy,
  • inne dodatki do uposażenia przewidziane przepisami oraz po spełnieniu warunków np. dodatek kontrolerski, dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatek żywieniowy równoważnik za dojazdy,
  • nagrodę roczną, tzw. „trzynastkę”,
  • nagrody jubileuszowe,
  • możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby,
  • dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach służby,
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego,
  • świadczenia socjalne (np. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny,  zapomoga – wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, dopłata do kosztów udziału do zajęć kulturalno-oświatowych lub sportowo-rekreacyjnych i in.),

Służba Celno-Skarbowa realizuje zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Funkcjonariusze wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Pełna treść ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w zakładce „Nabór”.

1 komentarz do “Służba Celno-Skarbowa rekrutuje. Jakie zarobki?”

Możliwość komentowania została wyłączona.