Stoch obronił podium w klasyfikacji generalnej

 Stoch obronił podium w klasyfikacji generalnej

Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tym sezonie zajął 3 miejsce.

Kamil Stoch obronił 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich i tym samym już po raz szósty znalazł się w TOP3 najlepszych skoczków na świecie.

Kamil Stoch w sezonie 2020/2021 Pucharu Świata zgromadził w sumie 955 punktów w 23 konkursach i po raz szósty w karierze zakończył sezon na podium.

W finałowym konkursie tryumfował Karl Geiger czym sprawił, że w klasyfikacji generalnej wyprzedził Piotra Żyłę (o jeden punkt) oraz Dawida Kubackiego. Żyła zakończył sezon na siódmym miejscu, a Kubacki tuż za nim. Na 16. lokacie sklasyfikowany został Andrzej Stękała.

Ten sezon był strasznie dziwny. Bardzo trudny. Z wieloma wzlotami i upadkami

powiedział Stoch w wywiadzie dla Skijumping.pl

Ostatnie cztery miesiące to był dla polskich skoków piękny czas. Biało-Czerwoni dali nam mnóstwo radości w tym trudnym, pandemicznym czasie. W Turnieju Czterech Skoczni robili, co chcieli. Kamil Stoch przeskakiwał rywali o kilka metrów.

podsumował sezon Wojciech Furtuna

W Pucharze Narodów w sezonie 2020/2021 nasi skoczkowie ustąpili tylko Norwegom. Puchar Narodów to klasyfikacja drużynowa. Każdy kraj ma w klasyfikacji Pucharu Narodów tyle punktów, ile łącznie zdobyli do klasyfikacji indywidualnej Pucharze Świata reprezentujący go skoczkowie.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments