W poniedziałek 21 marca Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej otworzył swoje drzwi dla tegorocznych maturzystów. UMCS prezentuje swoją ofertę i zachęca do podjęcia studiów.
Dni Otwarte UMCS w tym roku odbywają się w formie hybrydowej. Na poszczególnych wydziałach zorganizowane są spotkania z maturzystami i kandydatami na studia. Dla uczestników, którzy nie mogli pojawić się na miejscu uczelnia przygotowała webinaria. Będą one odbywały się przez cały tydzień (w dniach 21–25 marca) w przestrzeni wirtualnej.
Drzwi Otwarte UMCS uroczyście zainaugurował rektor prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.
Drzwi Otwarte to impreza promocyjna skierowana do młodych ludzi, maturzystów, którzy mają jeszcze wątpliwości. Mam jednak nadzieję, że na dzisiejszym spotkaniu te wątpliwości, co do wyboru kierunku studiów czy co do wyboru uczelni, rozwiejemy. (..) Na 13 wydziałach oferujemy 80 kierunków studiów, a uwzględniając jeszcze specjalizacje na tych kierunkach, daje to 250 możliwości waszego przyszłego wyboru, co do dalszej edukacji skoncentrowanej na przyszłym zawodzie.
– mówił rektor UMCS
Spotkania z maturzystami i kandydatami na studia powróciły na wydziały UMCS po kilkuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. Dni Otwarte UMCS cieszą się niezmiennie dużą popularnością. W tym roku po raz kolejny młodzież z liceów i techników zapozna się z ofertą dydaktyczną uczelni i warunkami przyjęć na studia.
Dni Otwarte UMCS zobacz galerię:
-
„Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów
W ramach akcji „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów z zakupionymi darami Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego razem z członkami Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski odwiedzili Kombatantów polskiego podziemia niepodległościowego z Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz ich rodziny z Lubelszczyzny. Przekazali Kombatantom paczki żywnościowe z produktami najwyższej…
-
Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
W dniu 20 grudnia 2023 roku XXIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie stanęło na pierwszej linii w kształtowaniu umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej wśród młodych osób. W ramach innowacyjnego szkolenia, blisko 150 uczestników miało okazję doskonalić się w udzielaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsłudze automatycznego defibrylatora AED na profesjonalnych trenażerach. Szkolenie zostało zrealizowane przez Wolontariuszy Fundacji im. Kazimierza…
-
Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni
W ramach minigrantów na inicjatywy wolontariackie Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego zrealizowali szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni w obrębie programu „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” edycja 2023, organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który jest realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu…