W Świdniku powstał symulator lotów

 W Świdniku powstał symulator lotów

fot: swidnik.pl

W ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Świdniku powstał symulator lotów. Prace nad urządzeniem, znajdującym się w Strefie Historii (II piętro Galerii Venus), dobiegły końca.

Symulator pozwoli świdniczanom poczuć się, jak prawdziwy pilot samolotu. Chętni spróbują sił na maszynie Cesna 152, Zlin, Airbus 320, Extra 330 czy Boeing 747. Użytkownik może ustawić trasę tak, by startował, na przykład z Portu Lotniczego Lublin w Świdniku, a lądował w Warszawie czy w odległych zakątkach świata, na przykład w Chicago. Po wybraniu trasy, zobaczy ile kilometrów pokona, jak silny jest wiatr, ile paliwa zużyje i czy będzie potrzebował przystanku na dotankowanie. Urządzenie pozwala na latanie w dowolnych warunkach pogodowych. Można je ustawić tak, by podróż odbyła się w czasie rzeczywistym, wybrać nocny albo dzienny tryb przy bezchmurnym niebie.

Pierwsi świdniczanie zasiądą za sterami już w środę. Urządzenie będzie dostępne bezpłatnie w poniedziałki, środy i czwartki, w godz. 9.00-18.00 oraz we wtorki i piątki, od godz. 9.00 do 14.00. Obowiązuje jednak rejestracja telefoniczna. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 603 644 806. Możliwa jest również rezerwacja za pośrednictwem formularza internetowego. Aby z niej skorzystać, należy wejść na stronę www.mok.swidnik.pl/strefa-historii/symulator-lotow, wybrać interesujący nas dzień i godzinę, a następnie podać swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy.

P K

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments