Wisła Puławy gromi Hetmana Zamość aż 7:0 [+VIDEO]

W sobotę zawodnicy Wisły Puławy na stadionie przy Hauke Bosaka podjęli zespół zamojskiego Hetmana.

Już podczas pierwszych minut meczu można było zobaczyć ciekawe wykorzystane sytuacje zawodników Wisły Puławy. Pierwszy gol na korzyść Wisły okazał się samobójczy. Zawodnik Hetmana Piotr Białousko w 8 minucie meczu, odbijając piłkę zaskoczył swojego bramkarza, który odpowiednio nie zareagował i piłka wpadła do bramki Hetmana Zamość.

Kolejny gol (‘19 minuta) został zdobyty dzięki skutecznej grze zawodnika Wisły Adriana Paluchowskiego, który w poprzedniej akcji strzelał do bramki Hetmana z pozycji spalonej. W drugiej połowie Wisła Puławy zdobyła 5 bramek, co dało zawodnikom Dumy Powiśla decydującą przewagę nad rywalem z Zamościa, już w pierwszej połowie meczu. Kolejne gole padły w ‘21, ‘26 minucie, oba gole zdobył Tomasz Zając oraz w ‘28 minucie meczu zdobył bramkę Ednilson. Gdyby nie źle wykorzystane sytuacje to zawodnik Wisły Adrian Paluchowski mógłby zejść na przerwę z hat trickiem oraz z pierwszym golem w meczu Cyfert, który strzelał do bramki rywali z pozycji spalonej.

Druga połowa meczu była zdecydowanie spokojniejsza. Piłkarze Hetmana Zamość bardziej bronili swojej bramki, a w grze zawodników Wisły było widać więcej spokoju. Podczas drugiej połowy zawodnicy Wisły dołożyli kolejne dwie bramki do swojego wyniku, który pod koniec drugiej połowy wynosił 7:0.

Wisła Puławy zakończyła mecz z wynikiem 7:0. Zawodnicy Wisły zdobyli kolejne 3 punkty i dalej plasują się na pozycji lidera 3 ligi 4 grupy, z dobytkiem 60 punktów. Hetman Zamość wyjechał z Puław bez punktów i plasuje się na ostatnim miejscu z 7 punktami w tabeli ligowej. Jest to już czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej zespołu z Puław.

Bramki: Białousko (8 samobójcza), Paluchowski (19, 89), Zając (21, 26), Ednilson (28), Kacprzycki (65).

Żółte kartki: Ednilson – Koszel, Kaznocha, Dajos.

Wisła: Owczarzak – Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Zając/46 Kondracki, Skałecki/46 Wiech, Ednilson/83 Kąkol, Drozdowicz/46 Kacprzycki, Bartosiak/70 Brągiel, Paluchowski.

Hetman: Rosiak – Wolanin, Grzęda, Kaznocha, Białousko, Koszel, Dajos, Nastałek, Chyrchała/64 Łapiński, K. Wszoła/46 M. Wszoła, Sienkiewicz.
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).