Zaśpiewają papieżowi na urodziny

 Zaśpiewają papieżowi na urodziny

Członkowie Domowego Kościoła z parafii Jezusa Miłosiernego w Turce Borek zamierzają uczcić urodziny św. Jana Pawła II.

Parafianie na co dzień przygotowują adorację w swej wspólnocie parafialnej. 18 maja w urodziny papieża Jana Pawła II zamierzają jako wirtualny chór wspólnie zaśpiewać hymn “Nie zastąpi Ciebie nikt”. Organizatorzy chcą aby nie tylko ich parafianie wzięli w tym udział. Zapraszają wszystkich.

Kiedy zaczęliśmy prowadzić comiesięczne adoracje, potrzebne było także przygotowanie śpiewu, który towarzyszy modlitwie. Tak powstała schola. To właśnie ona wpadła na pomysł, jak uczcić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II w nietypowy sposób

ks. Mariusz Górniak , opiekun Domowego Kościoła w Turce Borek.

Organizatorzy wątpią w możliwość zgromadzenia się w tym ważnym dla nich dniu, jednak nie chcą rezygnować z celebracji setnej rocznicy urodzin jednego z największych Polaków XX wieku. Każdy z uczestników wydarzenia nagra film, na którym śpiewa hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt” do poniższej melodii. Każdy z udostępnionych materiałów znajdzie się w krótkim filmie zbiorczym.

Zgłoszenia do tego wydarzenia można składać za pośrednictwem mailowym: 100uropapieza@gmail.com, można tam podsyłać swoje nagrania. Członkowie Domowego Kościoła chętnie również pomogą w kwestiach technicznych. Rekrutacja do wspólnego klipu trwa do 10 maja.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments